Cieplarki / Inkubatory

Inkubatory serii IN/IF Memmert z konwekcją naturalną/wymuszoną

Inkubatory serii IN/IF Memmert z konwekcją naturalną/wymuszoną


W laboratorium, nasze inkubatory są idealne do wszelkich zastosowań w temperaturze do +80 °C – a zwłaszcza dla inkubacji kultur żyjących w temperaturze +37 °C. Dzięki doskonale dopracowanym technologiom sterowania, wykluczono gwałtowne wahania temperatury, a zwłaszcza przegrzanie. Cenne ładunki zostają inkubowane szczególnie starannie.

Osprzęty aparatury do inkubacji i suszenia są zaprojektowane, aby zmaksymalizować praktyczne zastosowanie wszystkich elementów urządzenia, a funkcje programu są przeznaczone dla szerokiej gamy aplikacji. Nawet intensywna eksploatacja naszych urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej nie wpływa na utratę połysku lub niezawodności.

Z pośród 32 modeli oraz ich akcesoriów można łatwo znaleźć urządzenie do inkubacji lub suszenia idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Według oferty proponujemy dwa warianty modelu SingleDISPLAY i TwinDISPLAY, obejmujące wszystkie wymogi bezpieczeństwa, precyzji termicznej i zapewnienia jakości.

• Korzystanie z wysokiej jakości, odpornej na korozję i łatwej do czyszczenia stali nierdzewnej  komory roboczej i obudowy
• Koncepcja elementów grzewczych zaadaptowana do określonego produktu dla precyzyjnej i jednorodnej regulacji temperatury, niezależnie od objętości komory i obciążenia ładunkiem.
• Szeroki zakres możliwości w zakresie programowania i dokumentacji przy użyciu interfejsów, zintegrowany rejestrator danych i AtmoCONTROL Software
• Trzy lata gwarancji na urządzenia i części, z wyjątkiem zużycia lub uszkodzeń.
• Wartości temperatury wszystkich uniwersalnych pieców zostały zmierzone zgodnie z normą DIN 12880: 2007-05
• Każdy uniwersalny inkubator jest przetestowany pod względem bezpieczeństwa i nosi znak CE.

Zastosowanie:

  • Hodowle Biologii Komórkowej.
  • Hodowle kultur bakterii i mikroorganizmów.
  • Inne hodowle mikrobiologiczne.
  • Inne zastosowanie gdzie wymagana jest wysoka precyzja i stabilność termostatowania próbki.

Parametry techniczne:

  • Sterownik SingleDISPLAY dla standardowych aplikacji.
    Temperatura, pozycja klapy przewietrzenia i prędkość wentylatora pozostają na stałym poziomie w całym procesie? Nie masz potrzeby programowania rampy lub pętli? Zależy Ci tylko na skutecznym wysuszeniu niewrażliwych materiałów bez wielu zabezpieczeń temperaturowych, ani technicznie skomplikowanych systemów alarmowych? Wtedy funkcje sterownika SingleDISPLAY będą idealne dla Twojej aplikacji. Spodziewaj się wyjątkowej precyzji i niezawodności połączonej z intuicyjną obsługą oraz z podwójnym zabezpieczeniem temperaturowym, w tym z alarmem wizualnym i dźwiękowym.

  • Sterownik TwinDISPLAY (modele oznaczone „plus”) maksymalny komfort dla złożonych projektów.
    Za pomocą intuicyjnego sterowania i oprogramowania AtmoCONTROL nawet złożone procesy mogą być zaprogramowane w sposób szybki i łatwy. Kilkustopniowa ochrona przegrzania, wizualny i dźwiękowy alarm, jak i ewentualnie wysłanie automatycznego komunikatu alarmowego do jednego lub kilku adresów e-mail zaoszczędzą czasu na rzeczy, które naprawdę się liczą. Funkcja HeatBALANCE dopuszcza stosowanie specyficznych regulacji rozdziału mocy grzewczej (balans) pomiędzy górnymi i dolnymi strefami grzewczymi.

Wykaz funkcji sterownika SingleDISPLAY

Wykaz funkcji sterownika TwinDISPLAY

Dostępne parametry, na ControlCOCKPIT: temperatura (Celsius lub Fahrenheit), prędkość wentylatora, klapa spalin pozycja powietrza, czas programu, wilgotność, oświetlenie, CO2, O2, ciśnienie, strefy czasowe, Czas zimowy (w zależności od wersji).

Dostępne parametry, na ControlCOCKPIT: temperatura (Celsius lub Fahrenheit), prędkość wentylatora, klapa spalin pozycja powietrza, czas programu, wilgotność, oświetlenie, CO2, O2, ciśnienie, strefy czasowe, Czas zimowy (w zależności od wersji).

Jeden sensor Pt100 DIN klasy A 4-ro obwodowy

Dwa  sensory Pt100 DIN klasy A 4-ro obwodowe do monitorowania temperatury oraz w przypadku awarii/błedu.

 

HeatBALANCE Funkcja szczegółowej regulacji rozdziału mocy grzewczej (balans) pomiędzy górnymi i dolnymi strefami grzewczymi w zakresie regulacji od -50% do +50%

 

ControlCOCKPIT z portem USB dla wgrywania programów, sczytywania rejestrowanych protokołów, aktywacji funkcji User-ID

 

Wyświetlanie już zapisanych danych z rejestrowanych   protokołów (maks. 10.000 wartości odpowiadają ok. 1 tygodnia)

Interfejs sieciowy Ethernet z tyłu urządzenia do odczytywania dziennika protokołu

Interfejs sieciowy Ethernet z tyłu urządzenia do odczytywania dziennika protokołu i do przesyłania i realizacji programów oraz logowania urządzenia online.

Podwójne zabezpieczenie temperaturowe: Elektroniczna kontrola temperatury z dowolnie regulowaną temperaturą monitorowania, mechaniczny ogranicznik temperatury TB wg. DIN 12 880

Wielopoziomowa ochrona przegrzania: Elektroniczny monitoring temperatury TWW / TWB (klasa ochrony 3,1 lub 2 lub ​​odpowiednio 3,3 dla urządzeń z aktywnym chłodzeniem.) I mechaniczny ogranicznik temperatury TB (Klasa ochrony 1) wg. do. DIN 12 880, AutoSAFETY automatycznie dostosowuje się do wartości ustawionej w dowolnie regulowanym zakresie tolerancji. Ustawienie poszczególnych wartości MIN / MAX przez ponad / niedogrzanie, a także dla wszystkich innych parametrów, takich jak wilgotność, CO2 -  (w zależności od wersji)

 Strukturalna obudowa ze stali nierdzewnej, z tyłu z ocynkowanej stali.

 Wysokotemperaturowe złącza z tyłu urządzenia dla jednofazowego podłączenia zasilania według poszczególnych krajów systemów i standard IEC

 Wewnętrzny rejestrator danych o pojemności co najmniej 10 lat

Niemiecki, angielski, francuski, hiszpański - ustawienia językowe dostępne na ControlCOCKPIT

Zegar cyfrowy, regulowany od 1 minuty do 99 dni, 23 godzin

Funkcja SetpointWAIT gwarantuje, że czas procesu nie rozpocznie, dopóki temperatura zostanie osiągnięta we wszystkich punktach pomiarowych - opcjonalnie dla wartości temperatury rejestrowanych przez dowolnie pozycjonowany czujników Pt100 wewnątrz komory

Regulacja trzech wzorcowych wartości temperatury i parametrów określonych dodatkowego urządzenia bezpośrednio na ControlCOCKPIT (np. wilgotność względna)

Producent:
Memmert GmbH & Co. KG (Niemcy)


15 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

Copyrights © Donserv.pl 2014