Cieplarki / Inkubatory

Inkubatory serii IPP Memmert z chłodzeniem modułami Peltiera

Inkubatory serii IPP Memmert z chłodzeniem modułami Peltiera


Przechowywanie próbek przemysłowych lub mikrobiologicznych w sposób gwarantujący oszczędność miejsca.

IPP Inkubator z chłodzeniem Peltiera oferuje minimalne zużycie energii z maksymalną korzyścią dla środowiska naturalnego, ponieważ w przeciwieństwie do technologii sprężarkowej, energii jest wymagana tylko, gdy trzeba ogrzać lub ochłodzić. Komora robocza inkubatorów IPP jest całkowicie odcięta od otoczenia. Korzyści dla Ciebie: minimalne ryzyko wysychania próbek, kondensacja podczas procesu chłodzenia odbywa się na zewnątrz komory roboczej na elemencie Peltiera. Kolejnym cennym bonusem jest to, że nie brak kompresora gwarantuje oszczędność miejsca w laboratorium.
Jeśli potrzebujesz inkubatora z chłodzeniem tylko do przechowywania próbek mikrobiologicznych, biotechnologicznych farmaceutycznych, spożywczych zwłaszcza w długich okresach i przy stałej temperaturze, zalecamy urządzenia serii IPS. Dla dużych ilości ładunku z wymaganymi szybkimi zmianami temperatury polecamy inkubatory z chłodzeniem serii ICP.

Zastosowanie:

  • Mikrobiologia
  • Biotechnologia
  • Przemysł spożywczy
  • Badania naukowe z różnych dziedzin

Parametry techniczne:

Dwa warianty sterownika – nieograniczone możliwości.

Touch, turn & Go. Szybka konfiguracja w trzech krokach. Krótka charakterystyka dostępnych wariantów sterowania.

  • Sterownik SingleDISPLAY dla standardowych aplikacji.
    Temperatura, pozycja klapy przewietrzenia i prędkość wentylatora pozostają na stałym poziomie w całym procesie? Nie masz potrzeby programowania rampy lub pętli? Zależy Ci tylko na skutecznym wysuszeniu niewrażliwych materiałów bez wielu zabezpieczeń temperaturowych, ani technicznie skomplikowanych systemów alarmowych? Wtedy funkcje sterownika SingleDISPLAY będą idealne dla Twojej aplikacji. Spodziewaj się wyjątkowej precyzji i niezawodności połączonej z intuicyjną obsługą oraz z podwójnym zabezpieczeniem temperaturowym, w tym z alarmem wizualnym i dźwiękowym.
  • Sterownik TwinDISPLAY (modele oznaczone „plus”) maksymalny komfort dla złożonych projektów.
    Za pomocą intuicyjnego sterowania i oprogramowania AtmoCONTROL nawet złożone procesy mogą być zaprogramowane w sposób szybki i łatwy. Kilkustopniowa ochrona przegrzania, wizualny i dźwiękowy alarm, jak i ewentualnie wysłanie automatycznego komunikatu alarmowego do jednego lub kilku adresów e-mail zaoszczędzą czasu na rzeczy, które naprawdę się liczą. Funkcja HeatBALANCE dopuszcza stosowanie specyficznych regulacji rozdziału mocy grzewczej (balans) pomiędzy górnymi i dolnymi strefami grzewczymi.

Wykaz funkcji sterownika SingleDISPLAY

Wykaz funkcji sterownika TwinDISPLAY

Dostępne parametry, na ControlCOCKPIT: temperatura (Celsius lub Fahrenheit), prędkość wentylatora, klapa spalin pozycja powietrza, czas programu, wilgotność, oświetlenie, CO2, O2, ciśnienie, strefy czasowe, Czas zimowy (w zależności od wersji).

Dostępne parametry, na ControlCOCKPIT: temperatura (Celsius lub Fahrenheit), prędkość wentylatora, klapa spalin pozycja powietrza, czas programu, wilgotność, oświetlenie, CO2, O2, ciśnienie, strefy czasowe, Czas zimowy (w zależności od wersji).

Jeden sensor Pt100 DIN klasy A 4-ro obwodowy

Dwa  sensory Pt100 DIN klasy A 4-ro obwodowe do monitorowania temperatury oraz w przypadku awarii/błedu.

 

HeatBALANCE Funkcja szczegółowej regulacji rozdziału mocy grzewczej (balans) pomiędzy górnymi i dolnymi strefami grzewczymi w zakresie regulacji od -50% do +50%

 

ControlCOCKPIT z portem USB dla wgrywania programów, sczytywania rejestrowanych protokołów, aktywacji funkcji User-ID

 

Wyświetlanie już zapisanych danych z rejestrowanych   protokołów (maks. 10.000 wartości odpowiadają ok. 1 tygodnia)

Interfejs sieciowy Ethernet z tyłu urządzenia do odczytywania dziennika protokołu

Interfejs sieciowy Ethernet z tyłu urządzenia do odczytywania dziennika protokołu i do przesyłania i realizacji programów oraz logowania urządzenia online.

Podwójne zabezpieczenie temperaturowe: Elektroniczna kontrola temperatury z dowolnie regulowaną temperaturą monitorowania, mechaniczny ogranicznik temperatury TB wg. DIN 12 880

Wielopoziomowa ochrona przegrzania: Elektroniczny monitoring temperatury TWW / TWB (klasa ochrony 3,1 lub 2 lub ​​odpowiednio 3,3 dla urządzeń z aktywnym chłodzeniem.) I mechaniczny ogranicznik temperatury TB (Klasa ochrony 1) wg. do. DIN 12 880, AutoSAFETY automatycznie dostosowuje się do wartości ustawionej w dowolnie regulowanym zakresie tolerancji. Ustawienie poszczególnych wartości MIN / MAX przez ponad / niedogrzanie, a także dla wszystkich innych parametrów, takich jak wilgotność, CO2 -  (w zależności od wersji)

 Strukturalna obudowa ze stali nierdzewnej, z tyłu z ocynkowanej stali.

 Wysokotemperaturowe złącza z tyłu urządzenia dla jednofazowego podłączenia zasilania według poszczególnych krajów systemów i standard IEC

 Wewnętrzny rejestrator danych o pojemności co najmniej 10 lat

Niemiecki, angielski, francuski, hiszpański - ustawienia językowe dostępne na ControlCOCKPIT

Zegar cyfrowy, regulowany od 1 minuty do 99 dni, 23 godzin

Funkcja SetpointWAIT gwarantuje, że czas procesu nie rozpocznie, dopóki temperatura zostanie osiągnięta we wszystkich punktach pomiarowych - opcjonalnie dla wartości temperatury rejestrowanych przez dowolnie pozycjonowany czujników Pt100 wewnątrz komory

Regulacja trzech wzorcowych wartości temperatury i parametrów określonych dodatkowego urządzenia bezpośrednio na ControlCOCKPIT (np. wilgotność względna)

Producent:
Memmert GmbH & Co. KG (Niemcy)

IPP750plus_EN.pdf

IPP750plus_EN.pdf (pdf, 78.35 kb)

IPP260_EN.pdf

IPP260_EN.pdf (pdf, 77.66 kb)

IPP260plus_EN.pdf

IPP260plus_EN.pdf (pdf, 79.13 kb)

IPP110_EN.pdf

IPP110_EN.pdf (pdf, 77.73 kb)

IPP110plus_EN.pdf

IPP110plus_EN.pdf (pdf, 79.20 kb)

IPP55_EN.pdf

IPP55_EN.pdf (pdf, 77.26 kb)

IPP30_EN.pdf

IPP30_EN.pdf (pdf, 78.04 kb)

IPP30plus_EN.pdf

IPP30plus_EN.pdf (pdf, 79.34 kb)


25 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

Copyrights © Donserv.pl 2014