Cieplarki / Inkubatory

Inkubatory serii IPS Memmert do długoterminowego przechowywania z chłodzeniem modułami Peltiera

Inkubatory serii IPS Memmert do długoterminowego przechowywania z chłodzeniem modułami PeltieraPrzechowywanie próbek przemysłowych lub mikrobiologicznych w sposób gwarantujący oszczędność miejsca.

Są zastosowania gdzie duża wydajność chłodzenia i grzania jest zbędna. Wtedy inkubator z chłodzeniem serii IPS dokładnie spełnia wymagania. Służy do przechowywania próbek w stałej temperaturze w bardzo długim okresie czasu w umiarkowanych temperaturach. Idealnie nadaje się do laboratorium przemysłu spożywczego i kosmetycznego, medycyny, farmacji. Zapewnia absolutną niezawodność, precyzję i trwałość, a jednocześnie przyjazny jest dla środowiska.

Dzięki szerokiej gamie urządzeń Memmerta bazujących na systemach do ogrzewania i chłodzenia składających się z elementów Peltiera - takich jak inkubatory serii IPP, IPS oraz komór klimatycznych serii HPP i modułu chłodzącego do łaźni wodnych - Memmert jest liderem na rynku w tym zaawansowanym technologicznie segmencie.

 Zastosowanie:

  • Mikrobiologia
  • Biotechnologia
  • Przemysł spożywczy
  • Badania naukowe z różnych dziedzin

 Parametry techniczne:
Jeden wariant – podstawowa funkcjonalność.

Touch, turn & Go. Szybka konfiguracja w trzech krokach. Krótka charakterystyka dostępnych wariantów sterowania. SingleDISPLAY dla standardowych aplikacji.
Temperatura, pozycja klapy przewietrzenia i prędkość wentylatora pozostają na stałym poziomie w całym procesie? Nie masz potrzeby programowania rampy lub pętli? Zależy Ci tylko na skutecznym wysuszeniu niewrażliwych materiałów bez wielu zabezpieczeń temperaturowych, ani technicznie skomplikowanych systemów alarmowych? Wtedy funkcje sterownika SingleDISPLAY będą idealne dla Twojej aplikacji. Spodziewaj się wyjątkowej precyzji i niezawodności połączonej z intuicyjną obsługą oraz z podwójnym zabezpieczeniem temperaturowym, w tym z alarmem wizualnym i dźwiękowym.
Funkcja SetpointWAIT zagwarantuje, że czasprocesunie rozpocznie sięwcześniej, nuż ustawiona temperaturazostanie osiągnięta.

Wykaz funkcji sterownika SingleDISPLAY

Dostępne parametry, na ControlCOCKPIT: temperatura (Celsius lub Fahrenheit), prędkość wentylatora, klapa spalin pozycja powietrza, czas programu, wilgotność, oświetlenie, CO2, O2, ciśnienie, strefy czasowe, Czas zimowy (w zależności od wersji).

Jeden sensor Pt100 DIN klasy A 4-ro obwodowy

Interfejs sieciowy Ethernet z tyłu urządzenia do odczytywania dziennika protokołu

Podwójne zabezpieczenie temperaturowe: Elektroniczna kontrola temperatury z dowolnie regulowaną temperaturą monitorowania, mechaniczny ogranicznik temperatury TB wg. DIN 12 880

 Strukturalna obudowa ze stali nierdzewnej, z tyłu z ocynkowanej stali.

 Wysokotemperaturowe złącza z tyłu urządzenia dla jednofazowego podłączenia zasilania według poszczególnych krajów systemów i standard IEC

 Wewnętrzny rejestrator danych o pojemności co najmniej 10 lat

Niemiecki, angielski, francuski, hiszpański - ustawienia językowe dostępne na ControlCOCKPIT

Zegar cyfrowy, regulowany od 1 minuty do 99 dni, 23 godzin

Funkcja SetpointWAIT gwarantuje, że czas procesu nie rozpocznie, dopóki temperatura zostanie osiągnięta we wszystkich punktach pomiarowych - opcjonalnie dla wartości temperatury rejestrowanych przez dowolnie pozycjonowany czujników Pt100 wewnątrz komory

Regulacja trzech wzorcowych wartości temperatury i parametrów określonych dodatkowego urządzenia bezpośrednio na ControlCOCKPIT (np. wilgotność względna)

 

Producent:
Memmert GmbH & Co. KG (Niemcy)

IPS750_EN.pdf

IPS750_EN.pdf (pdf, 77.89 kb)

IPS260_EN.pdf

IPS260_EN.pdf (pdf, 77.65 kb)


10 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

Copyrights © Donserv.pl 2014