Komory klimatyczne, testowe, stabilności, wilgotnościowe

Komory klimatyczne serii HPP Memmert

Komory klimatyczne serii HPP MemmertSzukasz urządzenia do symulacji środowiska i długoterminowych badań materiału, który jest cichy, oszczędzający miejsce, przyjazny dla środowiska i jednocześnie bardzo ekonomiczny? Jeśli tak, to należy wybrać innowacyjną technologię Peltiera w komorach klimatycznych HPP dla stabilnych i precyzyjnych badań długoterminowych. Regulacja temperatury od 0°C do +70°C, a także wyposażone jest w aktywny system nawilżania i osuszania od 10% do 90% wilgotności względnej. Parametry te są optymalnie dopasowane do wymagań badań stabilności dla producentów produktów farmaceutycznych. Jest idealna nie tylko do symulacji środowiska i długoterminowych badań materiałowych, ale również do hodowli owadów i gadów.

Długotrwałe badanie stabilności: Zapewnienie jakości w stałym klimacie.

Większość testów stabilności przeprowadza się w temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia. To urządzenie uzyskuje imponujące efekty koncepcji ogrzewania i chłodzenia bazujące na technologii Peltira, co uwodniono już tysiące razy. W trakcie prowadzenia wielomiesięcznego testu używając komór HPP firmy Memmert można uzyskać oszczędność energii do 90%.

Dzięki szerokiej gamie urządzeń Memmerta bazujących na systemach do ogrzewania i chłodzenia składających się z elementów Peltiera - takich jak inkubatory serii IPP, IPS oraz komór klimatycznych serii HPP i modułu chłodzącego do łaźni wodnych - Memmert jest liderem na rynku w tym zaawansowanym technologicznie segmencie.
Komora klimatyczna HPP 110 i 260 z podświetleniem LED

Jeśli wybierzesz opcję modułu światła, można również korzystać z tej precyzyjnej komory klimatycznej do zastosowań takich jak kiełkowanie nasion, uprawy roślin lub hodowli owadów, szczególnie hodowli Drosophila, w stałym klimacie oraz w warunkach dziennych. Jako alternatywę można wybrać zimne białe światło (5500 Kelvin) lub połączenie zimnego białego i ciepłego światła białego (2700 Kelvin), z możliwością ściemniania w krokach co 10%. Średnie natężenie oświetlenia obu temperaturach światła 10,000 Lux.

Parametry techniczne:

Jeden wariant – nieograniczone możliwości. Touch, turn & Go. Szybka konfiguracja w trzech krokach. Krótka charakterystyka dostępnych wariantów sterowania. TwinDISPLAY maksymalny komfort dla złożonych projektów.

Za pomocą intuicyjnego sterowania i oprogramowania AtmoCONTROLnawet złożone procesy mogą być zaprogramowane w sposób szybki i łatwy. Kilkustopniowa ochrona przegrzania, wizualny i dźwiękowy alarm, jak i ewentualnie wysłanie automatycznego komunikatu alarmowego do jednego lub kilku adresów e-mail zaoszczędzą czas czasu na rzeczy, które naprawdę się liczą.

Funkcja SetpointWAIT zagwarantuje, że czas procesu nie rozpocznie się wcześniej, nuż ustawiona temperatura zostanie osiągnięta. Funkcja ta może być również stosowane wraz z dodatkowymi, dowolnie pozycjonowanymi czujnikami PT100. W przypadku, gdy mamy kilka czujników PT100 zlokalizowanych w ładunku - proces rozpocznie się, gdy temperatura zostanie osiągnięta we wszystkich punktach pomiarowych. Niektóre standardowe aplikacje wymagają kontrolowanej funkcji wentylatora i stałych ilości wymiany powietrza. Dlatego wszystkie urządzenia TwinDISPLAY są wyposażone w system monitorowania prędkości obrotowej wentylatora.

Wykaz funkcji sterownika TwinDISPLAY

Dostępne parametry, na ControlCOCKPIT: temperatura (Celsius lub Fahrenheit), prędkość wentylatora, klapa spalin pozycja powietrza, czas programu, wilgotność, oświetlenie, CO2, O2, ciśnienie, strefy czasowe, Czas zimowy (w zależności od wersji).

Dwa  sensory Pt100 DIN klasy A 4-ro obwodowe do monitorowania temperatury oraz w przypadku awarii/błedu.

ControlCOCKPIT z portem USB dla wgrywania programów, sczytywania rejestrowanych protokołów, aktywacji funkcji User-ID

Wyświetlanie już zapisanych danych z rejestrowanych   protokołów (maks. 10.000 wartości odpowiadają ok. 1 tygodnia)

Interfejs sieciowy Ethernet z tyłu urządzenia do odczytywania dziennika protokołu i do przesyłania i realizacji programów oraz logowania urządzenia online.

Wielopoziomowa ochrona przegrzania: Elektroniczny monitoring temperatury TWW / TWB (klasa ochrony 3,1 lub 2 lub ​​odpowiednio 3,3 dla urządzeń z aktywnym chłodzeniem.) I mechaniczny ogranicznik temperatury TB (Klasa ochrony 1) wg. do. DIN 12 880, AutoSAFETYautomatycznie dostosowuje się do wartości ustawionej w dowolnie regulowanym zakresie tolerancji. Ustawienie poszczególnych wartości MIN / MAX przez ponad / niedogrzanie, a także dla wszystkich innych parametrów, takich jak wilgotność, CO2 -  (w zależności od wersji)

 Strukturalna obudowa ze stali nierdzewnej, z tyłu z ocynkowanej stali.

 Wysokotemperaturowe złącza z tyłu urządzenia dla jednofazowego podłączenia zasilania według poszczególnych krajów systemów i standard IEC

 Wewnętrzny rejestrator danych o pojemności co najmniej 10 lat

Niemiecki, angielski, francuski, hiszpański - ustawienia językowe dostępne na ControlCOCKPIT

Zegar cyfrowy, regulowany od 1 minuty do 99 dni, 23 godzin

Funkcja SetpointWAIT gwarantuje, że czas procesu nie rozpocznie, dopóki temperatura zostanie osiągnięta we wszystkich punktach pomiarowych - opcjonalnie dla wartości temperatury rejestrowanych przez dowolnie pozycjonowany czujników Pt100 wewnątrz komory

Regulacja trzech wzorcowych wartości temperatury i parametrów określonych dodatkowego urządzenia bezpośrednio na ControlCOCKPIT (np. wilgotność względna)

Dane techniczne:

Producent:
Memmert GmbH & Co. KG (Niemcy)HPP110_EN.pdf

HPP110_EN.pdf (pdf, 79.98 kb)

HPP260_EN.pdf

HPP260_EN.pdf (pdf, 79.47 kb)


5 + 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

Copyrights © Donserv.pl 2014