Spektrometry fluorescencji rentgenowskiej (XRF)

EDX-Pocket III

EDX-Pocket III


Spektrometr EDX Pocket III jest przenośnym spektrometrem rentgenowskim zaprojektowanym specjalnie do wykonywania analiz w terenie. Stanowi jeden z najmniejszych i najszybszych a przy tym najdokładniejszy spektrometr przenośny dostępny na rynku.

Seryjnie produkowane są wersje przeznaczone do testowania obecności substancji szkodliwych, identyfikacji gatunków stopów żelaza i metali kolorowych, analizy przesiewowej minerałów i gleby, testowania metali szlachetnych. Model EDX-Pocket III jest przeznaczony do pracy w terenie. Jest przydatny w różnych branżach, np. do analizy minerałów na obszarach pod kopalnie, mapowanie obszarów geograficznych, identyfikacji metali w skupie metali wtórnych oraz do analizy znalezisk archeologicznych i obiektów muzealnych. Próbkami mogą być wszystkie materiały naturalne, szlaka, skały i osady gleby, które zawierają pierwiastki od siarki do uranu. Próbki mogą być w postaci stałej, płynnej lub w proszku.

Seria EDX-Pocket III to rozwiązanie szczególne do prac w terenie, wykorzystujące wiele lat doświadczeń zespołu inżynierów Skyray Instrument. Spektrometr EDX-Pocket III to spektrometr wyposażony w zespoły najwyższej klasy, gwarantujące najwyższe parametry użytkowe. Główne zespoły funkcjonalne zostały dobrze zabezpieczone mechanicznie i przed przypadkową emisją. Nowoczesny wygląd i elegancka kolorystyka to atrakcyjne uzupełnienie znakomitych rozwiązań naukowych i technologicznych.

Spektrometr EDX-Pocket III idealnie nadaję się do kontroli składu stopów w hutach i odlewniach. Znajdzie zastosowanie również w punktach skupu/sprzedaży metali oraz w jubilerstwie.

Parametry techniczne:

Detektor:

chłodzony elektronicznie, wysokiej rozdzielczości detektor krzemowy Si-PIN z dużymoknem berylowym,

Źródło promieni X:

lampa miniaturowa 40kV/50μA typu end-window z anodą Ag

Czas analizy:

10-200 sekund (pomiary z ręki lub z uchwytu)

Postać próbki:

stałe, płynne, proszki

Analizowane pierwiastki:

S16 – U92

Jednoczesna analiza:

26 pierwiastków

Limit detekcji:

0,001% ~ 0,01%

Korekcja spektrum:

Ag

Zabezpieczenia:

PDA z wbudowanym hasłem. Operator musi znać hasło do oprogramowania.

Wykorzystanie danych:

Wyniki edytowane w PDA, przenoszone do PC za pomocą Bluetooth i drukowane.Dostawa obejmuje kartę SD o dużej pojemności i czytnik kart SD do PC. Dane można gromadzić i drukować.

Zasilanie:

Dwa akumulatory litowe wystarczają na 8 godzin pracy.

Masa:

1,47KG wraz z akumulatorem

Wymiary zewnętrzne:

260 x 325 x 125mm (D x W x G)

Temperatura pracy:

-20 – +40℃

Wilgotność środowiska pracy:

> 85%

Producent:
SkyRay Instrumet

EDX_Pocket_III_spec.pdf

EDX_Pocket_III_spec.pdf (pdf, 3.90 Mb)


15 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

Copyrights © Donserv.pl 2014