Suszarki próżniowe

Suszarki próżniowe seria VO z półkami ogrzewanymi

Suszarki próżniowe seria VO z półkami ogrzewanymi


Nowością w suszarkach próżniowych Memmert jest sterownik TwinDISPLAY. Za pomocą intuicyjnego sterowania i rejestrowania programem AtmoCONTROLnawet złożone procesy mogą być zaprogramowane w sposób szybki i łatwy. Kilkustopniowa ochrona przegrzania, wizualny i dźwiękowy alarm, jak i ewentualnie wysłanie automatycznego komunikatu alarmowego do jednego lub kilku adresów e-mail zaoszczędzą czas na rzeczy, które naprawdę są ważne. Funkcja SetpointWAIT zagwarantuje, że czasprocesunie rozpocznie sięwcześniej, niż ustawiona temperaturazostanie osiągnięta.

Szybki czas nagrzewania, wysoka precyzja kontroli temperatury oraz turbo suszenie w suszarce próżniowej VO prezentuje najwyższy poziom możliwości technologicznych w dziedzinie suszenia próżniowego i dedykowany jest dla substancji wrażliwych na ciepło lub tlen. M.in. dla próbek, takich jak żywność, kosmetyki, zegary, książki i elektroniczne obwody drukowane oraz inne elementy elektroniczne z wysokiej wrażliwości podczas suszenia. Bezpośredni kontakt między produktem, a podgrzewanymi półkami gwarantują, że każda suszarka serii VO zapewnia kontrolę temperatury bez utraty ciepła i wysoką jednorodnością temperatury.

 

Cechy dodatkowe:

 • Strukturalna obudowa ze stali nierdzewnej, z tyłu z ocynkowanejstali.
 • Wnętrze ze stali kwasoodpornej klasy 316L. (materiał półek do wyboru – aluminium lub na życzenie stal kwasoodporna klasy 316L).
 • Wewnętrznyrejestrator danycho pojemnościco najmniej10 lat
 • Niemiecki, angielski, POLSKI, francuski, hiszpański - ustawienia językowedostępne naControlCOCKPIT
 • Zegar cyfrowy, regulowany od 1 minuty do99 dni, 23 godzin.
 • Funkcja SetpointWAIT gwarantuje, że czas procesu rozpocznie się, gdy temperatura zostanie osiągnięta we wszystkich punktach pomiarowych - opcjonalnie dla wartości temperatury rejestrowanych przez dowolnie pozycjonowany czujników Pt100 wewnątrz grzanej półki.
 • Regulacjaz trzechwzorcowychwartościtemperatury iparametrówokreślonych z dodatkowego urządzeniabezpośrednionaControlCOCKPIT.
 • Dokładność nastawy i odczytu: 0,1°C – w pełnym zakresie.

 Zastosowanie:

 • badanie szczelności opakowań
 • osuszanie proszków i granulatów
 • alternatywa dla liofilizacji lub suszenia rozpyłowego
 • odgazowywanie
 • osuszanie elektroniki

Parametry techniczne:

Oferowane suszarki zapewniają pracę w temperaturach do +200°C. Wyposażone są w ogranicznik temperatury zgodnie z klasą I wg norm DIN 12 880, jako niezależne zabezpieczenie przed przekroczeniem temperatury. Są wykonane ze stali szlachetnej - zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna obudowa. Wyposażone są w szklane drzwiczki z grubego, bezpiecznego szkła. Standardowo zawiera wyście na komputer USB, Ethernet oraz oprogramowanie AtmoCONTROL współpracujące z systemem Windows umożliwiające dokumentację procesu suszenia.

Oferowane suszarki posiadają funkcję MULTI-LEVEL-CONTROL (MLC) umożliwiającą precyzyjną kontrolę temperatury każdej z półek znajdujących się w suszarce. Pomiar dokonywany jest przez czujnik PT 100 zamontowany na każdej półce. Każda półka zintegrowana jest z obszarem grzejnym.

W pełni automatyczna kontrola ciśnienia poprzez zawory elektromagnetyczne umożliwiają kontrolę ciśnienia od 5 mBar do 1100 mBar z rozdzielczością 1 mbar. Suszarka wyposażona jest w 2 – cyfrowo sterowane podłączenia do odciągania próżni 1 szt. i do napowietrzania 1 szt. Opcjonalnie możliwość zamówienia dodatkowe elektrozawory z wyjściem do zaciągania gazu obojętnego (opcjonalny pakiet „Premium module” – nie dotyczy modeli 29l.). Zapewnia to w pełni zintegrowany proces suszenia uwzględniający zadaną temperaturę i ciśnienie.  

Obniżenie punktu wrzenia za pośrednictwem obniżonego ciśnienia zapewnia skuteczny oraz bezpieczny dla produktu proces suszenia. Suszarki firmy Memmert posiadają unikalny system ogrzewania półek poprzez wbudowane wewnątrz półek spirale grzewcze, w każdej półce jest czujnik temperatury i poprzez sprzężenie zwrotne od czujnika  następuje sterowanie grzaniem półek. System nagrzewania przez termo-półki redukuje o 70% czas nagrzewania w stosunku do tradycyjnych rozwiązań nagrzewania poprzez ścianki wewnętrzne komory suszenia. Pomiar temperatury bezpośrednio na każdej półce gwarantuje precyzyjne wykonanie procesu zgodnie z założonymi parametrami.

Oferowana suszarka posiada funkcję turbosuszenia za pośrednictwem programowania cykli ciśnienia i dozowania powietrza (może być również zasysane powietrze osuszone lub gaz obojętny). Układ sterowania umożliwia programowanie zmniejszania i zwiększania ciśnienia poprzez ustalenie dolnych i górnych limitów wraz ze sterowanym dopływem powietrza z zewnątrz.

 

Producent:

Memmert GmbH & Co. KG (Niemcy)


15 + 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

Copyrights © Donserv.pl 2014