Suszarki próżniowe

Suszarki próżniowe seria VOcool z półkami ogrzewanymi i chłodzonymi

Suszarki próżniowe seria VOcool z półkami ogrzewanymi i chłodzonymiSzybki czas nagrzewania, wysoka precyzja kontroli temperatury oraz turbo suszenie w suszarce próżniowej VO prezentuje wszystkie swoje możliwości - w tym samym czasie może obsługiwać substancje wrażliwe na ciepło lub wrażliwe na tlen i substancje, takie jak żywność, kosmetyki, zegary , książki i elektroniczne obwody drukowane oraz inne elementy elektroniczne z wysokiej wrażliwości podczas suszenia. Bezpośredni kontakt między produktem a podgrzewanymi półkami gwarantują, że każda suszarka serii VO zapewnia kontrolę temperatury bez utraty ciepła.

Zastosowanie:

  • oznaczanie suchej masy
  • badanie szczelności opakowań
  • osuszanie proszków i granulatów
  • alternatywa dla liofilizacji lub suszenia rozpyłowego
  • odgazowywanie
  • osuszanie elektroniki

Parametry techniczne:

Oferowane suszarki zapewniają pracę w temperaturach od + 5 ºC do 90ºC. Wyposażone są w ogranicznik temperatury zgodnie z klasą I wg norm DIN 12 880, jako niezależne zabezpieczenie przed przekroczeniem temperatury. Są wykonane ze stali szlachetnej - zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna obudowa. Wyposażone są w szklane drzwiczki z grubego, bezpiecznego szkła. Standardowo zawiera wyście na komputer USB oraz oprogramowanie CELCIUS współpracujące z systemem Windows umożliwiające dokumentację procesu suszenia. Ponadto może być wyposażona jest w port Centronics umożliwiające bezpośrednie podłączenie drukarki (opcjonalny pakiet „Premium module”), również umożliwiającej dokumentację procesu suszenia.

Oferowane suszarki posiadają funkcję MULTI-LEVEL-CONTROL (MLC) umożliwiającą precyzyjną kontrolę temperatury półki znajdującej się w suszarce. Pomiar dokonywany jest przez czujniki PT 100 zamontowane na każdej półce. Każda półka zintegrowana jest z obszarem grzejnym. Oferowana suszarka wyposażona jest w czytelny wyświetlacz aktualnych i zadanych parametrów pracy.

W pełni automatyczna kontrola ciśnienia poprzez zawory elektromagnetyczne umożliwiają kontrolę ciśnienia od 10 mBar do 1100 mBar z rozdzielczością 1 mbar. Suszarka wyposażona jest w 2 – cyfrowo sterowane podłączenia do odciągania próżni 1 szt. i do napowietrzania 1 szt. Opcjonalnie możliwość zamówienia dodatkowe elektrozawory z wyjściem do zaciągania gazu obojętnego (opcjonalny pakiet „Premium module”). Zapewnia to w pełni zintegrowany proces suszenia uwzględniający zadaną temperaturę i ciśnienie.  

Obniżenie punktu wrzenia za pośrednictwem obniżonego ciśnienia zapewnia skuteczny oraz bezpieczny dla produktu proces suszenia. Suszarki firmy Memmert posiadają unikalny system ogrzewania półek poprzez wbudowane wewnątrz półek spirale grzewcze, w każdej półce jest czujnik temperatury i poprzez sprzężenie zwrotne od czujnika  następuje sterowanie grzaniem półek. System nagrzewania przez termo-półki redukuje o 70% czas nagrzewania w stosunku do tradycyjnych rozwiązań nagrzewania poprzez ścianki wewnętrzne komory suszenia. Pomiar temperatury bezpośrednio na każdej półce gwarantuje precyzyjne wykonanie procesu zgodnie z założonymi parametrami.

Oferowana suszarka posiada funkcję turbosuszenia za pośrednictwem programowania cykli ciśnienia i dozowania powietrza (może być również zasysane powietrze osuszone). Układ sterowania umożliwia programowanie zmniejszania i zwiększania ciśnienia poprzez ustalenie dolnych i górnych limitów wraz ze sterowanym dopływem powietrza z zewnątrz.

Producent:
Memmert GmbH & Co. KG (Niemcy)


5 + 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

Copyrights © Donserv.pl 2014