Praca

Firma Donserv w związku z rozwojem firmy poszukuje Inżyniera serwisu urządzeń laboratoryjnych o profilu fizyko-chemicznym:

Inżynierserwisu
(Miejsce pracy: Warszawa)

Opis stanowiska:

  1. instalowanie, uruchamianie i naprawa urządzeń laboratoryjnych,
  2. szkolenie użytkowników sprzętu laboratoryjnego,
  3. pomoc techniczna dla klientów (m.in. telefoniczna, mailowa)
  4. przeglądy okresowe, kwalifikacja sprzętu
  5. sporządzanie wyceny napraw.

Od kandydatów oczekujemy:

  1. mile widziane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
  2. znajomość zagadnień obsługi elektronicznych urządzeń laboratoryjnych,
  3. umiejętności pracy z dokumentacją techniczną i schematami,
  4. wykształcenia min. średniego technicznego,
  5. komunikatywnej znajomości języka angielskiego,
  6. samodzielności w pracy,
  7. komunikatywności,
  8. dyspozycyjności oraz gotowości do częstych wyjazdów służbowych,
  9. prawo jazdy kategorii B.

Oferujemy:

  1. zatrudnienie na umowie o pracę (pełny etat),
  2. niezbędne narzędzia pracy, telefon i samochód służbowy,
  3. szkolenia,
  4. interesująca pracę w młodym zespole,
  5. możliwość zdobywania nowych cennych doświadczeń.

Prosimy o przesyłanie aplikacji zawierających CV wraz z aktualnym zdjęciem na info@donserv.pl
W temacie prosimy o dopisek „Inżynier serwisu – oferta pracy”.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)".

Firma DONSERV poszukuje osoby na stanowisko:

Product Manager
(dotyczy sprzętu laboratoryjnego f-my Buchi ze Szwajcarii, miejsce pracy Warszawa)

Główne zadania

  • odpowiedzialność za sprzedaż na terytorium Polski
  • "odpowiedzialna rentowność" egzekwując restrykcyjną politykę dyskontową
  • aktywne wsparcie oddziałów naszej firmy w zakresie technicznym i handlowym
  • identyfikacja i zarządzanie lokalnymi i globalnymi kluczowymi klientami na terenie Polski
  • przygotowanie comiesięcznych raportów nt. działań prowadzonych przez odziały naszej firmy
  • tworzenie i aktualizacja miesięcznych analiz otoczenia rynkowego
  • utrzymanie, miesięczna aktualizacja i oceny SOM oraz CRM
  • szczegółowe przygotowanie budżetu rocznego
  • automatyczna generacja nowych potencjalnych klientów, monitorowanie i zakończenie procesu
  • koordynacja sprzedaży:
    1. ocena regionów, oddziałów według wewnętrznego systemu oceny i wspólne ustalenie dalszych kroków optymalizacji
    2. jeśli to konieczne, identyfikacja alternatywnych dystrybutorów - promocja sprzedaży
    3. planowanie seminariów, targów i innych imprez na terenie Polski - aktywne zarządzanie, marketing dystrybutora
      (lokalne reklamy, targi, Internet, …)
    4. rozwój planowania średniookresowego
  • udział w szkoleniach u producenta, współpraca z pracownikami producenta w zakresie osiągnięcia celów sprzedaży.

Zadania poboczne

  • integracja z wybranymi osobami w badaniach rynku
  • opieka strony internetowej w zakresie swego programu działania, łącznie z aktualizacją strony oraz współpracą z dostawcą usług internetowych
  • wsparcie marketingu w pozyskiwaniu informacji o rynku.

Kompetencje

  • wykorzystanie środków finansowych w ramach uzgodnionego budżetu
  • określenie cen transferowych zgodnie z wytycznymi przełożonego
  • specjalne oferty i zniżki zgodnie z wytycznymi przełożonego.

Wymagania

  • wykształcenie chemiczne, biologiczne lub porównywalne przyrodnicze
  • doświadczenie w sprzedaży (B2B strategia sprzedaży i biznesu)
  • znajomość rynku w zakresie analitycznym, nauk przyrodniczych, sprzętu laboratoryjnego itp.
  • wiedza w zarządzaniu rozmowami handlowymi z zakresu negocjacji z klientami i dystrybutorami
  • samodyscyplina i motywacja w realizacji uzgodnionych celów - inicjatywy i umiejętności organizacyjne
  • dobre umiejętności analityczne
  • doświadczenie z oprogramowaniem biurowym, np. CRM
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • prawo jazdy kat. B.