Nowość 2015 firmy Memmert

  

Nowość 2015 - Inkubator CO2 typ INC108 z modułem IVF - zaprojektowany z myślą o laboratoriach zajmujących się zapłodnieniem in vitro.

Dla wykonania skutecznego zapłodnienia In Vitro, niezbędna jest precyzja i niezawodność specjalistycznych inkubatorów  specjalistycznych. Nawet niewielkie różnice w stężeniu CO2 i O2, temperatury i wilgotności mogą mieć wpływ na rozwój hodowli komórkowej. Aby utrzymać czasy odzyskania inkubatora INC108med do minimum, Memmert opracowała moduł IVF z osobnym slajdzie w jednostkach w szalkach Petriego. Inkubator CO2 INCmed Memmert jest sklasyfikowany jako urządzenie medyczne klasy IIa i jest zgodny z podstawowymi wymogami bezpieczeństwa określonymi w Europejskiej (Medical Device Directive 93/42/EEC).

  • Zakres temperatur do +50°C
  • Rozmiar 108 l
  • Hodowle w 8 oddzielnych wysuwanych przegródkach. Otwarcie jednej sekcji minimalizuje wymianę atmosfery i zapewnia szybki czas odzysku oczekiwanych parametrów.

• Aktywna kontrola wilgotności: minimum parowania wewnątrz komory, bez kondensacji, nie wymaga hodowli z olejkiem.

  • Całe wnętrze wraz z czujnikami może być sterylizowane w temperaturze +160°C w ciągu 4 godzin programu. Cykl uruchamiany tylko przy użyciu zakodowanej karty chip.

W konwencjonalnych inkubatorach CO2 oraz w specjalnych inkubatorach IVF, parowanie i kondensacja są głównym problemem. Moduł Memmert IVF zastosowany inkubatorze firmy Memmert INC108med gwarantuje, że zawartość CO2, O2 i zawartość wilgoci we wnętrzu są utrzymane z absolutną precyzją. Aktywny system nawilżania i osuszania, ogranicza wykraplanie pary wodnej do minimum.

8 wysuwanych przegródek oferuje w sumie 24 miejsca na 4-dołkowe płytki lub 24 dużych płytek Petriego o średnicy 60 mm lub 48 płytek Petriego o średnicy 35mm. Płytki Petriego są umieszczone we wgłębieniach dla lepszej dystrybucji ciepła i jednocześnie są zabezpieczone przed niekontrolowanym wysunięciem. Zredukowana do minimum wymiana powietrza z zewnątrz zapewnia szybki czas odzyskiwania dla zawartości CO2 i wilgotności. Tak długo, jak jedna przegródka jest otwarta, żadna inna jednostka może być wysunięta.

Dodatkowe zabezpieczenia modułu IVF: łatwa w czyszczeniu stal nierdzewna, wszystkie przegródki  mogą być znakowane indywidualnie i są wyposażone w blokadę wypadnięcia. Całość wnętrza może być sterylizowana w programie 4-godzinnym zabezpieczonym kartą Chip. Rolkowe prowadnice wysuwanych przegródek pracują bez smaru.

65 lat stałej pracy rozwojowej, jak również wielu opinii rynkowych z bogatym doświadczeniem w dziedzinie produkcji urządzeń laboratoryjnych, są zawarte w każdym inkubatorze CO2 Memmerta:

  • Wykorzystanie najwyższej jakości, odpornej na korozję i łatwej do skutecznego czyszczenia stali nierdzewnej do wykonania komory roboczej i obudowy.
  • Trzy-stopniowe funkcje alarmowe zapobiegające przegrzaniu i jednoczesne monitorowanie wszystkich istotnych dla badania parametrów zapewniają bezpieczeństwo próbek i kultur.
  • Znajdują zastosowanie w medycynie, naukach przyrodniczych, technologii ochrony środowiska, bakteriologii, wirusologii, biologii, biotechnologii i zoologii.
  • Szeroki zakres opcji programowania i dokumentacji z wykorzystaniem interfejsów, oprogramowania „Celsius” ze zintegrowaną rejestracją parametrów pracy i kart chipowych (wyposażony w zależności odklasysterownika)
  • Trzy lata gwarancji.
  • Wartości temperatury wszystkich inkubatorach CO2 są mierzone zgodnie z normą DIN12880: 2007-05

 

Zalety aktywnego systemu regulacji wilgotności

--- - aktywny system kontroli wilgotności

--- - konwencjonalny układ nawilżania

 

Copyrights © Donserv.pl 2014