Katalog produktów laboratoryjnych Donserv

Zaprojektowanie pracowni laboratoryjnej wymaga precyzji i rozwagi. Od tego, w jaki sprzęt laboratoryjny zainwestujemy będą zależały wyniki badań, analiz oraz testów. Specjalistyczne wyposażenie powinno pasować do specyfiki wykonywanych zleceń – inny sprzęt znajdzie się w miejscu, w którym laboranci pracują nad syntezą związków chemicznych, a jeszcze inny będzie przeznaczony dla pracowni „pod specjalnym nadzorem”.

Do podstawowego wyposażenia pracowni różnego typu zalicza się natomiast pompy próżniowe. Pozwalają one na wytworzenie ciśnienia niższego niż atmosferyczne, co jest koniecznością w przypadku wielu procesów zachodzących w laboratoriach. Poprzez wytworzenie warunków podobnych do próżni, pompy pełnią ważną rolę w trakcie filtracji i destylacji rozpuszczalników oraz kwasów, przygotowywania próbek czy osuszania.

Odporne chemicznie pompy próżniowe odprowadzają opary gazów i zapewniają bezpieczne warunki pracy nawet wówczas, kiedy praca polega na użyciu agresywnych rozpuszczalników i kwasów. Sprzęt tego typu może także z powodzeniem wspierać pracę innych laboratoryjnych urządzeń. Istnieje wiele rodzajów pomp próżniowych, zaś najpopularniejszym sposobem na rozróżnienie ich jest ich podział na sposób działania. W tej kategorii wyróżniamy przyrządy: objętościowe, strumieniowe, jonowo-sorpcyjne, jonowo magnetyczne, molekularne, kondensacyjne, adsorpcyjne i jonowe. Urządzenia do usuwania gazów zobaczymy m.in. w pracowniach biologicznych, mikrobiologicznych, farmaceutycznych oraz tych, które zajmują się badaniem produktów żywnościowych czy przemysłowych.

Planując specjalistyczne wyposażenie laboratoriów wiele zakładów decyduje się również na zakup urządzeń do pomiarów. W części pracowni, np. petrochemicznych spotkamy kalorymetry. Urządzenia te dzielą się na niewybuchowe oraz wybuchowe z wbudowaną bomba, a dzięki ich użyciu możliwe będzie wyznaczenie ciepła spalania czy ustalenie wartości opałowej różnych substancji.

Bez względu na to, jakie wyposażenie znajduje się w pracowni badawczej, aparatura musi spełniać najwyższe standardy. Jest to jeden z warunków koniecznych do tego, żeby otrzymać prawidłowe wyniki analiz.

 

SELECT t1.*,t2.* FROM `documents` AS t1,`text` AS t2 WHERE t1.status='1' AND `rel`='115' AND t1.id=t2.iid AND t1.id=t2.iid ORDER BY `title` ASC LIMIT 0,50
Aparatura szklana QVF

Aparatura szklana QVF

Aparatura szklana firmy QVF Niemiecka firma QVF należaca do grupy de Dietrich jest czołowym, światowym producentem komponentów szklanych oraz gotowych instalacji zarówno dla zastosowań laboratoryjnych jak i przemysłowych.

Aparaty firmy Coesfeld, Niemcy

Jako przedstawicielstwo niemieckiej f-my Coesfeld w Polsce poniżej przestawiamy adres strony internetowej http://www.coesfeld.com/en/

Aparaty Vicat-HDT

Aparaty Vicat-HDT

Aparty VICAT-HDT służą do badania tworzyw według metody VICAT oraz HDT

Chillery laboratoryjne

Chillery laboratoryjne

Chillery firmy HUBER Chillery, aparaty do chłodzenia w układzie zamkniętym firmy HUBER. Zakres temperaturod -20 ºC do 40 ºC, również w opcji z grzaniem do 100 ºC

Enkapsulator modele B-390 i B-395

Enkapsulator modele B-390 i B-395

Enkapsulator modele B-390 i B-395 Enkapsulatory BÜCHI B-390 i B-395 Pro to idealne rozwiązanie dla mikrokapsulacji na „mokro” enzymów, leków, zapachów i aromatów oraz witamin, olejków, komórek lub bakterii w szerokiej gamie polimerów.

Laboratoryjne systemy próżniowe LVS WELCH - ILMVAC

Laboratoryjne systemy próżniowe LVS WELCH - ILMVAC

Laboratoryjne systemy próżniowe LVS firmy WELCH-ILMVAC W zależności od aplikacji systemy LVS firmy ILMVAC GmbH mogą być dostarczane z lub bez kontroli próżni w układzie. Trzy sposoby kontroli są dostępne. Standardowa wersja działa przy wykorzystaniu chemicznie odpornego elektrozaworu z dwu punktową kontrolą.

Liczniki komórek

Liczniki komórek

Prosimy o bezpośredni kontakt w celu zapoznania się ze szczegółami oferty

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy. Proponujemy szeroki zakres sprzętu laboratoryjnego do laboratoriów badawczych, laboratoriów kontroli jakości, laboratoriów przyprodukcyjnych. Nasza aparatura znajduje zastosowanie również w przemyśle i produkcji.

DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014