Ekstrakcja Klasyczna

Automatyczny ekstraktor na gorąco model E-812 HE BUCHI

Automatyczny ekstraktor na gorąco model E-812 HE BUCHIEkstraktor E-812 HE firmy BÜCHI jest w pełni automatycznym dwustanowiskowym urządzeniem do równoległej ekstrakcji z różnego rodzaju matryc stałych. Idealnie sprawdza się w rutynowych oznaczeniach zawartości tłuszczu w próbkach żywności i pasz, jako metoda alternatywna do ekstrakcji Soxhleta.

Automatyczny, wielostanowiskowy proces ekstrakcji w naczyniach szklanych pozwala przyspieszyć czas trwania ekstrakcji i oznaczeń oraz zmniejszyć ich całkowity koszt. Wysokowydajne chłodnice zwrotne ekstraktora, specjalistyczne uszczelnienia oraz chłodzone naczynie zbiorcze solwentów, minimalizują straty rozpuszczalników używanych do ekstrakcji, a dzięki elektronicznej kontroli czasu i cykli ekstrakcyjnych istnieje możliwość zwiększenia powtarzalność i wydajność oznaczeń.

Ekstraktor jest bezpieczny, prosty i intuicyjny w obsłudze dzięki programowaniu z wykorzystaniem biblioteki rozpuszczalników i automatycznemu doborowi mocy oraz intensywności grzania ceramicznych grzałek osadzonych indywidualnie dla każdej z dwóch pozycji pracy.

Zastosowanie: 

Przemysł spożywczy i paszowy - oznaczenia zawartości tłuszczu, lipidów, zanieczyszczeń poprodukcyjnych i materiałów do kontaktu ż żywnością, pozostałości jak pestycydy, leki weterynaryjne, substancje zapachowe i smakowe.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny – oznaczenia zawartości toksyn roślinnych, substancji aktywnych w lekach, suplementach ziołowych i naturalnych, oraz odżywkach a także do pielęgnacji ciała

Analizy środowiskowe – oznaczenia trwałych zanieczyszczeń organicznych środowiska, węglowodorów ropopochodnych.

Parametry techniczne:

Ilość stanowisk pracy

2 (każde niezależne)

Objętość naczyń odbieralnikowych

260 ml

Objętość gilz szklanych na próbkę (wielokrotnego użytku)

115 ml

Stosowane rozpuszczalniki

Heksan, Chloroform, Eter Naftowy, Eter Dietlowy oraz inne po zatwierdzeniu

Wymiary aparatu

275 x 596 x 456 mm

Waga aparatu

18 kg

Zasilanie elektryczne

100-120 lub 220-240 V

Częstotliwość

50/60 Hz

Pobór mocy (bez grzania/z grzaniem)

1200 W

Maksymalne ciśnienie przyłącza wodnego do zasilania chłodnic

4 bar

Zużycie wody chłodzącej

72 l/godz.

Producent 
BÜCHI Labortechnik AG


25 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014