Zatężanie i odparowanie

Aparat do odparowywania próbek Syncore®model Polyvap R-12 BUCHI

Aparat do odparowywania próbek Syncore®model Polyvap R-12 BUCHIAparat Syncore® Polyvap R-12 firmy BÜCHI pozwala na szybkie odparowanie do 12 próbek jednocześnie o pojemności od wielkości od 0,5 do 150 mL. Pozwala to zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy w laboratorium.

Elastyczność systemu gwarantuje szerokie spektrum stosowanych temperatur i kołowej prędkości wytrząsania, a także wartość stosowanego podciśnienia (próżni). Wszystko to sprawia, że aparat sprawdza się w trudnych aplikacjach jak odparowanie wysokowrzących rozpuszczalników gwarantując przy tym bezpieczeństwo w zakresie kontaminacji krzyżowej (wzajemnego zanieczyszczania próbek). Każda z dwunastu próbek jest bowiem ogrzewana indywidualnie w aluminiowym bloku grzewczym, a opary transportowane odseparowanymi kanałami próżniowymi. Dodatkowo, stosowane wytrząsanie kołowe gwarantuje równomierne ogrzewanie próbek i zapobiega opóźnieniom we wrzeniu rozpuszczalnika.

Wysokowydajna chłodnica zwrotna, bardzo szczelny układ dociskowy uszczelek, a także ukłąd próżniowy niewymagający stosowania gazów obojętnych gwarantuje niemal 100% odzysk rozpuszczalnika z próbek, co w znacznym stopniu obniża koszt analizy.

Aparat Syncore ® Polyvap R-12 do równoległego odparowania pozwala również na liniową współpracę z ekstraktorami SpeedExtractor do szybkiej ekstrakcji ciśnieniowej PSE, a także z systemami chromatografii preparatywnej SEPACORE firmy BÜCHI

Zastosowanie:

  • Przemysł spożywczy i paszowy – w kontroli jakości i w działach rozwojowych do szybkiego odparowania próbek ciekłych jak soki i napoje oraz rozpuszczalników w analizie zawartości tłuszczu.
  • Przemysł farmaceutyczny – suszenie i zatężanie wielu prób jednocześnie w kontroli jakości i w działach rozwojowych.
  • Instytuty ochrony środowiska – odparowanie i zatężanie wielu prób jednocześnie w monitoringu zanieczyszczeń środowiska.
  • Przemysł chemiczny – suszenie i zatężanie wielu prób jednocześnie w kontroli jakości i w działach rozwojowych.

Parametry techniczne:

Ilość stanowisk pracy (probówek)

12

Standardowe objętości probówek

150 mL

Maksymalna temperatura grzania probówek

+150°C

Rodzaj wytrząsania

kołowy

Zakres obrotów wytrząsarki

0 - 600 rpm

Maksymalny pobór mocy

1500 W

Wymiary urządzenia

480 x 354 x 487 mm

Waga urządzenia

30 kg

Zasilanie

220÷240 V ±10%

Częstotliwość

50/60 Hz

Zakres temperatury oparów (dla pokrywy próżniowej)

od temp. pokojowej do +70°C

Programy temperaturowe

9 kroków, do 9 godzin 59 minut każdy

Producent:
BÜCHI Labortechnik AG

folder.pdf

Folder.pdf (pdf, 547.27 kb)

dane techniczne.pdf

Dane techniczne.pdf (pdf, 144.47 kb)


25 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014