Kolorymetry - pomiar ciepła

Kolorymetry i spektrofotometry to urządzenia do pomiaru barwy, które służą do przechwytywania, transmisji i oceny koloru. Używane są prawie we wszystkich branżach, w których kolor jest ważny, w tym w przemyśle tworzyw sztucznych, tekstyliów, farb, powłok, druku i opakowań ale także w laboratoriach molekularnych czy środowiskowych. 

Zasada działania kolorymetru i spektrofotometru:

Za pomocą wewnętrznego źródła światła, kolorymetr świeci na powierzchnię próbki. Gdy światło odbija się od próbki, przechodzi przez trzy filtry: czerwony, zielony i niebieski. Filtry te odpowiadają wartościom RGB (Red Green Blue).

Spektrofotometr działa prawie tak samo, z wyjątkiem jednej głównej różnicy - filtrów. Zamiast używać trzech filtrów do określania wartości RGB koloru jak kolorymetr, współczesne spektrofotometry mają zazwyczaj 31 filtrów do pomiaru pełnego spektrum kolorów. Filtry te mierzą światło w każdej z 31 różnych długości fal w celu określenia koloru próbki.

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia o szerokimi spektrum zastosowań. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami którzy doradzą w doborze odpowiedniego sprzętu.

SELECT t1.*,t2.* FROM `documents` AS t1,`text` AS t2 WHERE t1.status='1' AND `rel`='869' AND t1.id=t2.iid AND t1.id=t2.iid ORDER BY `title` ASC LIMIT 0,50
DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014