Stanowiska pracy do zwierzętarni

VIVA uniwersalna komora laminarna do pracy ze zwierzętami

VIVA uniwersalna komora laminarna do pracy ze zwierzętami


Uniwersalna stacja robocza Esco VIVA została zaprojektowana do pracy ze zwierzętami korzystając z ponad 25-letniego doświadczenia Esco w technologii laminarnego przepływu powietrza. W urządzeniu zastosowano dwa niezależnie zbalansowane moduły filtracyjne ULPA, aby chronić zwierzęta w komorze przed narażeniem na cząstki unoszące się w powietrzu/zanieczyszczenie otoczenia, a także operatora przed narażeniem na alergeny i inne potencjalnie niebezpieczne substancje. Wykorzystuje konstrukcję z recyrkulacją przepływu powietrza podobną do szafy bezpieczeństwa biologicznego typu A2 typu II.

 

Dzięki ergonomicznie pochylonej przedniej części i zintegrowanym filtrom węglowym do usuwania emitowanych zapachów, uniwersalna stacja robocza VIVA zapewnia komfort pracy operatora. W połączeniu ze standardowymi funkcjami ochronnymi precyzyjnej inżynierii przepływu powietrza, technikami filtracji ULPA, sterowaniem Esco Sentinel™ i przeciwdrobnoustrojowym malowaniem proszkowym Isocide™, uniwersalna stacja robocza VIVA stanowi kompletne rozwiązanie dla Twojej ergonomii, większego bezpieczeństwa i wydajności operacji w operacjach z zwierzętami.

  • Ochrona operatora, produktu i środowiska poprzez kontrolowany dopływ i odpływ podobny do technologii szafy bezpieczeństwa biologicznego typu A2 klasy II (szczegółowo opisanej poniżej).
  • Czystość powietrza według klasy ISO 3 w strefie roboczej zgodnie z ISO 14644.1 (równoważna klasie 1 zgodnie z amerykańską normą federalną 209E, 100 razy czystsza niż zwykła klasyfikacja klasy 100 w szafach oferowanych przez konkurencję).
  • Jednorazowy wysokiej jakości poliestrowy filtr wstępny z 85% zatrzymaniem umieszczony pod tacką roboczą usuwa duże zanieczyszczenia i cząsteczki.
  • Bezoddzielnikowa technologia filtrów ULPA bez separatora Minipleat, działająca z typową wydajnością 99,999% przy MPPS, 0,3 i 0,12 mikrona, zapewnia lepszą ochronę operatora, produktu i środowiska niż konwencjonalne filtry HEPA. W tej szafie zastosowano 2 filtry ULPA, 1 do przepływu dolnego i 1 do filtracji powietrza wywiewanego.
  • Mikroprocesor Esco Sentinel ™ umożliwia operatorowi łatwy dostęp do wszystkich funkcji szafy i sterowanie nimi na ekranie LCD. Alarmy dźwiękowe i wizualne ostrzegają operatora o niebezpiecznej pozycji skrzydła i niskim przepływie powietrza (wykrytym przez naszą zastrzeżoną technologię wykrywania przepływu powietrza).
  • Odporny na awarie system zapewnia, że w przypadku awarii przepływu powietrza komora automatycznie się wyłączy, aby zapewnić bezpieczeństwo operatorowi i środowisku.
  • Przeciwdrobnoustrojowa powłoka proszkowa Esco Isocide ™ zapobiega rozwojowi bakterii na powierzchni i zwiększa bezpieczeństwo operatora.

Zastosowanie:
Laboratoria mikrobiologiczne, biologiczne, pracy ze zwierzętami, weterynaryjne

Producent:
ESCO


15 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014