Myjnie - dezynfektory laboratoryjne

Myjnia-dezynfektor model PG 8536 - z agregatem suszącym, 90 cm

Myjnia-dezynfektor model PG 8536 - z agregatem suszącym, 90 cm


Miele zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie przygotowania szkła laboratoryjnego do celów analitycznych. Rozwiązania te gwarantują uzyskanie powtarzalnych i rzetelnych wyników nawet w bardzo zaawansowanych aplikacjach.

Automaty myjące mogą być instalowane zarówno jako urządzenia wolnostojące, jak również jako element ciągu roboczego w laboratorium. Kosze i wkłady sa dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb. Istnieje możliwość zainstalowania modułu umożliwiającego dozowanie płynnych środków chemicznych lub mycia/płukania wodą demineralizowaną.

Myjnie Miele zapewniają:

  • mycie i dezynfekcję w jednym zamkniętym systemie
  • możliwość mycia/płukania wodą demineralizowaną
  • dokumentacje procesową (w zależności od modelu)

Możliwy jest również wariant z uszczelkami odpornymi na oleje roślinne i inne tłuszcze.

Aparaty pozwalają na elastyczne programowanie parametrów procesowych, co umozliwia tworzenie dodatkowych modyfikacji programowych. Za pośrednictwem portu RS232 (w zależności od modelu) można udokumentować proces w formie wydruku lub na komputerze. Protokół zawiera istotne dane z przebiegu procesu, jak: czas trwania, temperatura, ewentualne błędy, interwencje użytkownika.

Zmywarki Miele są łatwe w obsłudze. Tryb urządzenia jest sygnalizowany przy pomocy kontrolek. Na wyświetlaczy można odczytać czas pozostały do końca programu oraz temperaturę mycia/dezynfekcji.

Dodatkowo aparaty serii PG wyposażone zostały w czujniki Perfect Speed Sensor, które kontrolują, czy rotacja ramion myjących w komorze oraz wózków zintegrowanych z narzędziami przebiega prawidłowo. Czujniki kontrolują również zdefiniowaną ilość obrotów. W przypadku wystąpienia niezgodności, na przykład jeśli praca ramion została zakłócona przez wytworzoną pianę, użytkownik otrzymuje meldunek o wystąpieniu błędu lub program zostaje przerwany. Informacje o niezgodnościach mogą być zapisywane w dokumentacji procesu.

W serii PG zmieniono również panel sterujący i zastosowano sterowanie dotykowe.

Zastosowanie:

Sprzęt spełnia wymagania normy EN ISO 15883

program

Obszar zastosowań

LAB-STANDARD

Prosty program standardowy do urządzeń laboratoryjnych

LAB-UNIWERSALNY

Ogólny program o szerokim spektrum działania

LAB-INTENSYWNY

Program do silnych (rozpuszczalnych w wodzie) zabrudzeń

LAB-PIPETY

Program do pipet

TWORZYWA SZTUCZNE

Program do wrażliwych termiczne urządzeń laboratoryjnych (max 55°C)

ORGANICA

Program d silnych, organicznych, nierozpuszczalnych w wodzie zabrudzeń

ANORGANICA

Program do pozostałości nieorganicznych, rozpuszczalnych w środowisku kwaśnym

LAB-OLEJ

Program laboratoryjny do silnych zabrudzeń od oleju (olej mineralny, oleje syntetyczne, smary, paliwa i częściowo oleje naturalne

DEZ-CHEM

Standardowy program  chemotermiczny

OXIVARIO

Alkalicznie oksydatywny program do intensywnego czyszczenia (tylko jeśli aparat jest wyposażony w moduł Oxivario)

Parametry techniczne:

Perfect Pure sensor:

Pozostałości po środku myjącym mogą wywierać istotny wpływ na jakość przygotowania przyborów laboratoryjnych. Alkaliczność powstała na szkle laboratoryjnym może powodować skutki uboczne. W serii PG85 proces płukania kontrolowany jest przez niewymagający konserwacji system. Technologia działa w oparciu o wąskie granice tolerancji w zakresie 0-40µS/cm oraz 0,4-100µS/cm. Jeśli w czasie płukania wystąpią odchylenia od zakresu zdefiniowanego przez użytkownika aparat automatycznie inicjuje kolejny proces płukania. Cały proces jest rejestrowany.

Perfect Hepa Drying

Umieszczony bezpośrednio przed komorą myjącą filtr HEPA klasy EU13 zapobiega przedostawaniu się niepożądanych części lub zawiesin do grzałki, dmuchawy, tłumika, czego skutkiem jest wysoka czystość powietrza w komorze myjącej.

Perfect Doc

Zapewnia pełną i ciągłą dokumentację procesu mycia i dezynfekcji z pełnym zapisem wszystkich parametrów (temperatura, szybkość obrotów ramion, dozowanie środków myjących).

 Perfect Flow Sensor

Norma DIN EN ISO 15883 Nakłada obowiązek precyzyjnego dozowania środków chemicznych. Nowy system kontroli dozowania zapewnia znacząco większe bezpieczeństwo i dokładność dozowania. Tolerancja dozowania może być definiowana przez użytkownika.

Wydajność na cykl:

66 naczyń z wąską szyjką lub 96 pipet lub 1600 probówek

Zabudowa wys./szer./ dł.

1175/900/700 mm

Komora mycia wys./szer./gł.

500/535/górny kosz=474, dolny kosz=516, pojemność komory 125l

Sterowanie Profitronic Plus z 64 programami (18 standardowych, 14 serwisowych, 32 miejsca na indywidualnie tworzone programy)

Dezynfekcja termiczna przy 93°C, utrzymywana przez 10 min

W celu dobrania odpowiednych do aplikacji koszy myjących, prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami.

Producent:
MIELE, Niemcy


25 + 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014