Myjnie - dezynfektory laboratoryjne

Myjnia-dezynfektor model PG 8583

Myjnia-dezynfektor model PG 8583


Miele zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie przygotowania szkła laboratoryjnego do celów analitycznych. Rozwiązania te gwarantują uzyskanie powtarzalnych i rzetelnych wyników nawet w bardzo zaawansowanych aplikacjach.

Automaty myjące mogą być instalowane zarówno jako urządzenia wolnostojące, jak również jako element ciągu roboczego w laboratorium. Kosze i wkłady są dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb. Istnieje możliwość zainstalowania modułu umożliwiającego dozowanie płynnych środków chemicznych lub mycia/płukania wodą demineralizowaną.

Myjnie Miele zapewniają:

  • mycie i dezynfekcję w jednym zamkniętym systemie
  • możliwość mycia/płukania wodą demineralizowaną
  • dokumentacje procesową (w zależności od modelu)

Możliwy jest również wariant z uszczelkami odpornymi na oleje roślinne i inne tłuszcze.
Aparaty pozwalają na elastyczne programowanie parametrów procesowych, co umożliwia tworzenie dodatkowych modyfikacji programowych. Za pośrednictwem portu RS232 (w zależności od modelu) można udokumentować proces w formie wydruku lub na komputerze. Protokół zawiera istotne dane z przebiegu procesu, jak: czas trwania, temperatura, ewentualne błędy, interwencje użytkownika.

Zmywarki Miele są łatwe w obsłudze. Tryb urządzenia jest sygnalizowany przy pomocy kontrolek. Na wyświetlaczu można odczytać czas pozostały do końca programu oraz temperaturę mycia/dezynfekcji.

Dodatkowo aparaty serii PG wyposażone zostały w czujniki Perfect Speed Sensor, które kontrolują, czy rotacja ramion myjących w komorze oraz wózków zintegrowanych z narzędziami przebiega prawidłowo. Czujniki kontrolują również zdefiniowaną ilość obrotów. W przypadku wystąpienia niezgodności, na przykład jeśli praca ramion została zakłócona przez wytworzoną pianę, użytkownik otrzymuje meldunek o wystąpieniu błędu lub program zostaje przerwany. Informacje o niezgodnościach mogą być zapisywane w dokumentacji procesu.
W serii PG zmieniono również panel sterujący i zastosowano sterowanie dotykowe.

Zastosowanie:
Sprzęt spełnia wymagania normy EN ISO 15883

Parametry techniczne:

Perfect Pure sensor:
Pozostałości po środku myjącym mogą wywierać istotny wpływ na jakość przygotowania przyborów laboratoryjnych. Alkaliczność powstała na szkle laboratoryjnym może powodować skutki uboczne. W serii PG85 proces płukania kontrolowany jest przez niewymagający konserwacji system. Technologia działa w oparciu o wąskie granice tolerancji w zakresie 0-40µS/cm oraz 0,4-100µS/cm. Jeśli w czasie płukania wystąpią odchylenia od zakresu zdefiniowanego przez użytkownika aparat automatycznie inicjuje kolejny proces płukania. Cały proces jest rejestrowany.

Perfect Doc
Zapewnia pełną i ciągłą dokumentację procesu mycia i dezynfekcji z pełnym zapisem wszystkich parametrów (temperatura, szybkość obrotów ramion, dozowanie środków myjących).

Perfect Flow Sensor
Norma DIN EN ISO 15883 Nakłada obowiązek precyzyjnego dozowania środków chemicznych. Nowy system kontroli dozowania zapewnia znacząco większe bezpieczeństwo i dokładność dozowania. Tolerancja dozowania może być definiowana przez użytkownika.

Wydajność na cykl:
128 naczyń z wąską szyjką lub 98 pipet
W celu dobrania odpowiednych do aplikacji koszy myjących, prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami.

Producent:
MIELE, Niemcy

Zastosowanie:

• badanie szczelności opakowań
• osuszanie proszków i granulatów
• alternatywa dla liofilizacji lub suszenia rozpyłowego
• odgazowywanie
• osuszanie elektroniki

Normy: 2006/42/EG


15 + 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014