Suszarki próżniowe

Suszarki próżniowe seria VO z półkami ogrzewanymi

Suszarki próżniowe seria VO z półkami ogrzewanymiNowością w suszarkach próżniowych Memmert jest sterownik TwinDISPLAY. Za pomocą intuicyjnego sterowania i rejestrowania programem AtmoCONTROL nawet złożone procesy mogą być zaprogramowane w szybki i łatwy sposób. Kilkustopniowa ochrona przegrzania, wizualny i dźwiękowy alarm, jak i ewentualnie wysłanie automatycznego komunikatu alarmowego do jednego lub kilku adresów e-mail. Funkcja SetpointWAIT zagwarantuje, że czas procesu nie rozpocznie się dopóki, nie zostanie osiągnięta zadana temperatura.

Szybki czas nagrzewania, wysoka precyzja kontroli temperatury oraz turbo suszenie w suszarce próżniowej VO zapewnia najwyższy poziom możliwości technologicznych w dziedzinie suszenia próżniowego i dedykowany jest dla substancji wrażliwych na ciepło lub tlen. M.in. dla próbek, takich jak żywność, kosmetyki, zegary, książki i elektroniczne obwody drukowane oraz inne elementy elektroniczne o wysokiej wrażliwości. Bezpośredni kontakt między produktem, a podgrzewanymi półkami gwarantuje odpowiednią kontrolę i jednorodność temperatury.
 
Cechy dodatkowe:
• Strukturalna obudowa ze stali nierdzewnej, z tyłu z ocynkowanej stali.
• Wnętrze ze stali kwasoodpornej klasy 316L. (materiał półek do wyboru – aluminium lub na życzenie stal kwasoodporna klasy 316L).
• Wewnętrzny rejestrator danych
• Niemiecki, angielski, POLSKI, francuski, hiszpański - ustawienia językowe dostępne na ControlCOCKPIT
• Zegar cyfrowy, regulowany od 1 minuty do 99 dni i 23 godzin.
• Regulacja z trzech wzorcowych wartości temperatury i parametrów określonych z dodatkowego urządzenia bezpośrednio na ControlCOCKPIT.
• Dokładność nastawy i odczytu: 0,1°C – w pełnym zakresie.

 Zastosowanie:

• badanie szczelności opakowań
• osuszanie proszków i granulatów
• alternatywa dla liofilizacji lub suszenia rozpyłowego
• odgazowywanie
• osuszanie elektroniki

Parametry techniczne:

Oferowane suszarki zapewniają pracę w temperaturach do +200°C. Wyposażone są w ogranicznik temperatury zgodnie z klasą I wg norm DIN 12 880, jako niezależne zabezpieczenie przed przekroczeniem temperatury. Wyposażone są w szklane drzwiczki z grubego, bezpiecznego szkła. Urządzenie standardowo zawiera wyście na komputer USB, Ethernet oraz oprogramowanie AtmoCONTROL współpracujące z systemem Windows umożliwiające dokumentację procesu suszenia.

Oferowane suszarki posiadają funkcję MULTI-LEVEL-CONTROL (MLC) umożliwiającą precyzyjną kontrolę temperatury każdej z półek znajdujących się w suszarce. Pomiar dokonywany jest przez czujnik PT 100 zamontowany na każdej półce. Każda półka zintegrowana jest z obszarem grzejnym.

W pełni automatyczna kontrola ciśnienia poprzez zawory elektromagnetyczne od 5 mBar do 1100 mBar z rozdzielczością 1 mbar. Suszarka wyposażona jest w 2 – cyfrowo sterowane podłączenia do odciągania próżni - 1 szt. i do napowietrzania - 1 szt. Jest również możliwość zamówienia dodatkowych elektrozaworów z wyjściem do zaciągania gazu obojętnego (opcjonalny pakiet „Premium module” – nie dotyczy modeli 29l.). Zapewnia to w pełni zintegrowany proces suszenia uwzględniający zadaną temperaturę i ciśnienie.  

Obniżenie punktu wrzenia za pośrednictwem obniżonego ciśnienia zapewnia skuteczny oraz bezpieczny dla produktu proces suszenia. Suszarki firmy Memmert posiadają unikalny system ogrzewania półek poprzez wbudowane spirale grzewcze. W każdej półce znajduje się czujnik temperatury odpowiadający za regulację temperatury danej półki. System nagrzewania przez termo-półki redukuje o 70% czas nagrzewania w stosunku do tradycyjnych rozwiązań nagrzewania poprzez ścianki wewnętrzne komory suszenia. Pomiar temperatury bezpośrednio na każdej półce gwarantuje precyzyjne wykonanie procesu zgodnie z założonymi parametrami.

Oferowana suszarka posiada funkcję turbo suszenia za pośrednictwem programowania cykli ciśnienia i dozowania powietrza (może być również zasysane powietrze osuszone lub gaz obojętny). Układ sterowania umożliwia programowanie zmniejszania i zwiększania ciśnienia poprzez ustalenie dolnych i górnych limitów wraz ze sterowanym dopływem powietrza z zewnątrz.

 

Producent:

Memmert GmbH & Co. KG (Niemcy)


10 - 5 =
* - pola wymagane

Produkty powiązane

DONSERV | ul. Spisaka 31, 02-495 Warszawa, woj. mazowieckie | serwis@donserv.pl | 22 863-19-30 | Copyrights © Donserv.pl 2014